Silifke’de 6 Bacaklı Kuzu Doğdu

Silifke’de 6 Bacaklı Kuzu Doğdu
11.03.2020
246
A+
A-

Mersin’in doğal güzellikleri ve tarım ürünleriyle ünlü ilçesi Silifke’de ilginç bir olay yaşandı. Yeni doğan bir kuzu 6 bacaklı olarak dünyaya geldi. Yapılan muayene sonrası kuzunun 2 bacağı operasyonla alınacak.

Mersin Silifke ilçesinde hayvancılık ile uğraşan Engin Kaya’nın başına ilginç bir olay geldi. Kaya’nın koyunlarından biri dün doğum yaptı ve doğan kuzunun 6 bacağı olduğunu gördü. Veteriner tarafından muayene edilen kuzunun sağlıklı olduğu tespit edildi. Muayene sonrası, kuzunun 6 bacağından ikisi alınacak.

Engin Kaya “Yıllardır hayvanlarla uğraşıyorum. İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Kuzumuzun tedavisinin ardından sağlıklı olacağını duyunca sevindim” dedi.

İlk kez böyle bir durumla karşılaştığını söyleyen Veteriner Lokman Eren ise, “Engin bey beni aradı ve koyunlarının bir kuzu dünyaya getirdiğini kuzunun da 5 bacağı olduğunu söylediğinde çok şaşırdım. Gelip kuzuyu kontrol ettiğimde 6 bacağının olduğunu gördüm. Bacaklardan ikisi birleşik vaziyette aşağı kadar ilerliyor sonrasında bilek bölgesinden ikiye ayrılıyor. Burada sevindirici olan durum kuzunun sağlıklı olması, gelecekteki yaşam düzeyini etkileyecek kötü bir durumun olmaması. Bu bacakların deri altı dokularıyla bağlı olduğunu tespit ettik. Küçük bir operasyonla iki bacağı alıp kuzuyu sağlığına kavuşturmayı düşünüyoruz” diye konuştu. 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.