Mersin Belediyesi Halk Kart Nasıl Alınır?

Mersin Belediyesi Halk Kart Nasıl Alınır?
08.03.2020
326
A+
A-

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla birçok belediye tarafından ihtiyacı olan vatandaşlara verilen sosyal yardımlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Halk Kart ile yapılıyor. Halk kart almak için nereye başvurmak gerekiyor?

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Yardımların dağıtımında kazan-kazan mantığı ile yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Dar gelirli vatandaşa yapılacak yardımlar, nakit para olarak değil, Belediye tarafından verilecek Halk Kart ile yapılacak. Halk kart, anlaşmalı yerel esnaf dükkanlarında geçerli olacak. Bu sayede vatandaş dilediğini alabilecekken, Mersinli esnafın 1 Milyon TL dolayında yeni bir gelir kapısı olacak.

Mersin Büyükşehir Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.
Başvuru formunu doldurduktan sonra gönder butonuna bastığınızda karşınıza çıkacak olan “Sosyal Destek Kart Başvurusu için istenilen
4 adet belgenin (Dilekçe, Kimlik Bilgileri Formu, Kurumlardan Alınacak Beyan Formu, Hane Halkı Gelir Beyan Belgesi) çıktısını alarak ilgili kurumlara tasdik ettiriniz.
Aşağıda belirtilen diğer belgeleri hazırlayınız
İstenilen evraklar eksiksiz hazırlandıktan sonra Ulu Çarşı (Ulu Camii) içerisindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Danışma Merkezine teslim ediniz.
Evraklarını teslim eden vatandaşların evleri Meslek elemanları tarafından ziyaret edilerek yerinde tespit yapılacaktır.
Yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucu yardım almasına karar verilen vatandaşlarımız Sosyal Yardım ve Danışma Merkezimize davet edilerek Sosyal Destek Kartları (Halk Kart) verilecektir.
HAZIRLANACAK EVRAKLAR
1- Öğrenci Belgesi (Var ise)
2- Muhtarlıktan Fakirlik Belgesi
3- Kirada oturanlar için (Kira kontratı)
4- Cezaevinde olanlar için (Müddet name)
5- 6284 Sayılı Kadını Koruma Kararı (Var ise)
6- Engelli Raporunun Fotokopisi % 40 üzeri (Var ise)
7- Tapu Kaydı bulunanlar için İlçe Belediyesinden rayiç bedeli.
8- Süreğen Hastalığı olup çalışamayanlar (Heyet kurulu raporu)
9- Eşinden ayrı olanlar için (Boşanma ilamı ve çocuklara ait velayet kararı)
Dilekçenizi veya Formları tekrar indirmek için Mersin Büyükşehir Belediyesine ait resmi siteye “Sosyal Destek Kart (Halk Kart)” sayfasına gidiniz ve “Dilekçe ve Formlar linkini Tıklayın” linkini tıklayıp kimliğinizi doğrulayınız.
Gittiğiniz “Sosyal Destek Kart (Halk Kart)” sayfasında “Başvuru Yapmak İçin Tıklayın” linkinini tıklayarak karşınıza çıkacak olan başvuru formunu doldurunuz.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.