Edirne’de Tarihi Camilere Corona Temizliği

Edirne’de Tarihi Camilere Corona Temizliği
11.03.2020
211
A+
A-

Edirne Belediyesi; kentteki dini turizmin ilk durak noktaları olan Selimiye Camii, Eski Camii ve Üç Şerefeli Cami’de Koronavirüsüne karşı dezenfekte çalışması yaptı.

Edirne’nin kapı komşusu olan Yunanistan, Bulgaristan ve son olarak da Türkiye’de görülen  Koronavirüsünün ardından Edirne Belediyesi, Koronavirüsüne karşı kentteki tedbirleri artırdı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatıyla başlatılan çalışmalar kapsamında taksi durakları, taksiler ve minibüslerin ardından kentteki dini turizmin ilk durak noktaları olan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Selimiye Camii, Eski Camii ve Üç Şerefeli Cami’de Koronavirüsüne karşı dezenfekte çalışması yapıldı.

Edirne Belediyesi Halk Sağlığı Birimi ekipleri tarafından gerçekleştirilen camilerdeki dezenfekte çalışmalarına Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da eşlik etti.

Konuyla ilgili açıklama Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Camilerimizde periyodik olarak gerçekleştirdiğimiz dezenfekte çalışmalarını Korona virüsü alarmı nedeniyle sıklaştırdık. Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın talimatıyla Edirne Belediyesi olarak halkın yoğun olarak bulunduğu noktalarda dezenfekte çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda da Edirne’deki dini turizmin ilk durak noktaları olan Selimiye Camii, Eski Camii ve Üç Şerefeli Cami’de Koronavirüsüne karşı dezenfekte çalışması yapıyoruz. Çalışmalarım diğer camilerde de periyodik olarak devam edecek” dedi.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.