CHP’li Ceyhan Belediye Başkanı:Görevden Alınmadım

CHP’li Ceyhan Belediye Başkanı:Görevden Alınmadım
13.03.2020
231
A+
A-

Adana Ceyhan Belediye Başkanı CHP’li Kadir Aydar, geçmişte yargılandığı davalarda aldığı cezalar kesinleşti gerekçesiyle görevden alındı şeklinde haberler ajanslara geçilmişti. Başkan Aydar, görevimin başındayım dedi ve konuya ilişkin açıklama getirdi.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, geçmişte yargılandığı suçlardan aldığı 24 ay hapis cezasının kesinleşmesi gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından belediye başkanlığı görevinden alındığı iddia edildi. “Görevimin başındayım. Bana siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar” diyen Kadir Aydar açıklamalarda bulundu.

2013 yılında öğrenciyken meydana gelen iki olay nedeniyle mahkemeden ayrı ayrı iki tane 10’ar aylık cezaları olduğunu belirten Aydar, şunları söyledi:

* YSK, bu cezaları birleştirmiş ama bunu birleştirmeye yetkisi yok. YSK mahkeme değil. Ben görevimin başındayım. Şu an bir mahkemeden ceza almış değilim, bana siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar ama bu bugünün olayı değil.

* 2013 yılında 10 aylık cezalarım vardı, bunlar infazı olmuş, bitmiş, ortadan kalkmış, seçime girmişim. YSK, bunları birleştirerek 20 aya çeviriyor. Mahkeme birleştirmemiş, YSK mahkeme değil ki bu cezaları birleştirsin, benden bununla ilgili savunma isteyecekler . Ben görevimin başındayım, belediye kayyum da atanmadı. Öyle bir şey yok.

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.