7’nci Adana Portakal Çiçeği Karnavalı 3-7 Nisan’da

7’nci Adana Portakal Çiçeği Karnavalı 3-7 Nisan’da
24.02.2020
197
A+
A-

Adana’da bu yıl 7. kez yapılacak olan Portakal Çiçeği Karnaval’ı 3-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı ismiyle yayınlanan organizasyona yerli ve yabancı birçok turistin katılması bekleniyor.

Adana‘da bu yıl 7. kez yapılacak olan Portakal Çiçeği Karnaval’ı 3-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı ismiyle yayınlanan organizasyona yerli ve yabancı birçok turistin katılması bekleniyor.

Karnavalın simgesi durumundaki kostümlü kortej geçişi de yüzbinlerin katılımıyla 6 Nisan 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Türkiye’nin ilk ve tek karnavalı olarak dünyanın sayılı karnavalları arasına girmeyi başaran “Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nda” eğlenceli etkinliklerin yanında çok sayıda kültürel ve sanatsal aktivite de yer alacak. Önümüzdeki yıl karnavala katılanları ayrıca sürprizler de bekliyor olacak.

Geçtiğimiz yıl 100 bini Adana dışından olmak üzere yaklaşık 1,5 milyon kişinin Adana sokaklarında buluştuğu karnavala, her yıl olduğu gibi yine binlerce kişinin katılması bekleniyor. Baharı müjdeleyen portakal çiçekleri kokularının eşliğinde büyük coşkuyu yaşamak isteyenlerin otel ve ulaşım rezervasyonlarını ise şimdiden yapmaları öneriliyor. Karnaval, süresince kentin hemen her yerinde; sokak gösterileri, dans gösterileri, üniversite müzik gruplarının konserleri, halk oyunları gösterileri, bando gösterileri spor müsabakaları ile bireysel sokak gösterileri yerinde izlenebilecek. Ayrıca sokaklarda açılan standlarda Adana’ya özgü herşeyi bulmak mümkün olacak ve kentte ekonomik canlılık da yaşanması bekleniyor.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.