Wikipedia’nın Kurucusu Ülkemize Geliyor

Wikipedia’nın Kurucusu Ülkemize Geliyor
05.03.2020
253
A+
A-

Bu yıl 14. kez düzenlenecek Digital Age Tech Summit, yine gündeme damgasını vuracak isimleri ağırlıyor. Etkinlik 14 Nisan 2020’de Zorlu PSM’de ‘Tomorrow in Progress’ temasıyla düzenlenecek.

Bu yıl 14. kez düzenlenecek Digital Age Tech Summit, yine gündeme damgasını vuracak isimleri ağırlıyor. Etkinlik 14 Nisan 2020’de Zorlu PSM’de ‘Tomorrow in Progress’ temasıyla düzenlenecek. 2007 yılından bu yana düzenlenen etkinlikte, davet edilen konuklar ve seçilen konular sayesinde dijital devrimin yarattığı yeni platformların nabzı tutuluyor.

Digital Age Tech Summit 2020’de ‘Tomorrow in Progress’ teması ve ‘Yarın bugünden daha iyi olsun’ mottosuyla uygulamalı yapay zeka, iş çevikliği, deneyim tasarımı ve yaratıcı teknolojiler gibi başlıkları gündeme alınacak. Geleceği şekillendiren teknolojilerin ve iş dünyasında dijital dönüşümün giderek artan rolünün masaya yatırılacağı etkinlikte bu yılın öne çıkacak konuşmalarının ve ilham verici konuşmacılarının detayları belli oldu.

Wikipedia’nın kurucusu, Digital Age Tech Summit sahnesinde 

Jimmy Wales, hakikat sonrası dönemin yankı odaları ve yalan haberlerle dolu medya ikliminde, MIT Civic Lab direktörü Ethan Zuckerman’ın deyimiyle “Farklı görüşleri bir araya getirebilen konsensüs üzerine kurulu hakikatin eşsiz örneklerinden biri” olan Wikipedia’nın iki kurucusundan biri. Wales, Digital Age Tech Summit’te, internetin geleceği ve güvenilir bilgi platformlarını yönetebilme süreçlerini dünyanın en çok ziyaret edilen 10 web sitesinden biri olan Wikipedia’nın ilham verici hikayesi üzerinden sahneye taşıyacak. 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.