E-Devlet Üzerinden Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır

E-Devlet Üzerinden Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır
31.03.2020
350
A+
A-

Türkiye’de Corona virüs salgınını önlemek için alınan kararla şehirlerarası yolculuk yapmak için seyahat izin belgesi almak gerekiyor. Vatandaşların belgeyi alabilmeleri için E-Devlet ekranı üzerinde yeni bir sayfa açıldı. Bu sayfadan alınacak belgenin çıktısı alınıp seyahat esnasında gösterilecek. Kimler seyahat izin belgesi alabilir?

Corona virüs salgınını önlemek için alınan tedbirler kapsamında şehirlerarası yolculuk etmek seyahat iznine tabi tutuldu. Tüm şehir giriş ve çıkışlarında görevlilerce seyahat izin belgesi ve yolcuların ateş durumu kontrol ediliyor. Seyahat izin belgesi alabilmek için valiliklerin uygun gördüğü şartlara sahip olmak gerekiyor. Bu şartlar dışında şehirlerarası otobüs yolculuğu yapılamayacak. Birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşlar başvurabilecek.

E Devlet üzerinden Seyahat İzin Belgesi almak için tıklayın

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?

Twitter hesabından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

Koronavirüs tedbirleri kapsamında seyahat edecek vatandaşlarımızın artık kaymakamlıklara gitmesine gerek kalmadı. E-devlet ekranından seyahat izin belgesi almak için öncelikle TC kimlik no ve şifre ile giriş yapılıyor. Giriş yapmanın ardında İçişleri Bakanlığı bölümünde yer alan “e Başvuru” kısmına giriliyor. Seçenekler arasından “Seyahat İzin İşlemleri” seçilerek form dolduruluyor.

Kimler Seyahat İzin Belgesi Alabilir?

Otobüs veya uçakla şehir dışına çıkmak isteyenlerden doktor kararıyla tedavi için şehir dışına sevk edilmiş olanlar, birinci dereceden yakını vefat etmiş veya ağır hasta olanlar, son on beş gün içerisinde ilimize gelmiş, ilimizde kalacak yeri olmayanlar için belgelerini ibraz etmek koşuluyla otobüsler veya uçakla seyahat edebilme haklarına sahip oluyorlar.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.