Zonguldak’ta 13 İranlı Karantinaya Alındı

Zonguldak’ta 13 İranlı Karantinaya Alındı
26.02.2020
211
A+
A-

Koronavirüsü ile boğuşan İran’dan Zonguldak Ereğli’de bulunan Erdemir Limanına malzeme getiren 13 İran vatandaşı, tedbir amaçlı gözetim altına alındı. Yalnızca bir kişide yüksek ateş gözlemlenirken Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, konuya ilişkin “Tahlilleri muhtemelen yarın sonuçlanacak. Sonuçlara göre ya daha ileri tedaviye bakılacak ya da serbest bırakılacak” dedi.

Koronavirüsü ile boğuşan İran‘dan Zonguldak Ereğli‘de bulunan Erdemir Limanına malzeme getiren 13 İran vatandaşı, tedbir amaçlı gözetim altına alındı. Yalnızca bir kişide yüksek ateş gözlemlenirken Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, konuya ilişkin “Tahlilleri muhtemelen yarın sonuçlanacak. Sonuçlara göre ya daha ileri tedaviye bakılacak ya da serbest bırakılacak” dedi.

13 Kişi Gözlem Altına Alındı

Erdemir Limanına malzeme getiren 13 kişi iran vatandaşından 1’inde yüksek ateş gözlendiği öğrenildi. İlk olarak Ereğli ilçesinde muayeneleri yapılan 13 İran vatandaşı, ambulanslarla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Site Hizmet Binası’na getirildi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, gözetim altına alınan 13 İran vatandaşının tahlillerinin yarın sonuçlanabileceğini ifade etti. Vali Bektaş, şu ifadeleri kullandı;

*İlk olarak 5’ti sayı biraz çoğaldı. Çoğaldı ama yüksek ateşli 1 kişi var, diğerleri normal. Tedbir amaçlı olarak onları da numuneleri alınıp tahlilleri yapılacak.

*Şu an 12-13 kişi var, 1 kişide yüksek ateş var. Hepsi İran kaynaklı gelen kişiler. Şimdilik tedbir amaçlı gözlem altında tutuluyorlar. Tahliller yapılacak. Gerekli kontroller tahliller yapılacak. Hepsi İran’dan gelen 13 kişi.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.