Twitter’da Ne Gülüyorsun Polemiği

Twitter’da Ne Gülüyorsun Polemiği
29.02.2020
180
A+
A-

Türkiye şehitlerini toprağa uğurlarken, sosyal medya sitesi Twitter’da yeni bir polemik oluştu. Ne gülüyorsun? etiketiyle oluşan tartışmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Suriye konusuna da değindiği konuşmasında güldüğünü gösteren görüntüler ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 2018 yılındaki asker Mustafa Kozak’ın cenazesinde, yanındaki Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile konuşurken, güldüğünü gösteren paylaşımlar yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Suriye konusuna da değindiği konuşmasında güldüğünü gösteren görüntülerle, Twitter’da “#negülüyorsunerdoğan” etiketi altında bir kampanya başlatıldı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın konuşmasını takip eden saatlerde yaptığı açıklamada, “Bu nasıl bir konuşma? Daha cenazeler defnedilmeden, daha yaralar sarılmadan bu nasıl kahkahadır?” sözleriyle Cumhurbaşkanı’nı eleştirmişti.

Öte yandan Twitter’da “#negülüyorsunözgürözel” etiketiyle başka bir kampanya daha yürütülüyor. Etikette, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 2018 yılındaki asker Mustafa Kozak’ın cenazesinde, yanındaki Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile konuşurken, güldüğünü gösteren paylaşımlara yer veriliyor.

Kaynak: BBC Türkçe Eklenme Saati: 15.08

REKLAM ALANI
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.