İran’dan Gelen Uçaktaki Yolcular Karantinada

İran’dan Gelen Uçaktaki Yolcular Karantinada
26.02.2020
189
A+
A-

Türk Hava Yollarına ait, Tahran-İstanbul seferini düzenleyen uçak, bir yolcunun koronavirüs şüphesi taşıması sebebiyle acil olarak Esenboğa Havalimanı’na indirilmişti. Uçaktaki tüm yolcu ve mürettebat için 14 günlük karantina süreci başladı. Gözler hastanelerden gelecek haberde.

Tahran-İstanbul seferini düzenleyen uçak, bir yolcunun koronavirüs şüphesi taşıması sebebiyle acil olarak Esenboğa Havalimanı’na indirilmişti. Uçaktaki tüm yolcu ve mürettebat tek tek kontrolden geçirilmiş ve koronavirüs belirtisine rastlanmamıştı. Ancak, virüsün bulaştığı insanda tüm belirtilerini göstermesi yaklaşık 14 gün sürdüğü için, karantina süreci başladı.

Esenboğa Havalimanı’na getirilen 132 yolcu ve 10 mürettebat, özel kıyafetli sağlık görevlileri eşliğinde ambulanslarla Zekai Tahir Burak Hastanesi ve Bilkent Tıbbi Gözlem Kliniği’ne nakledildi. 4’ünde öksürük, 2’sinde boğaz ağrısı şikayeti bulunan, diğerlerinde hastalık belirtisi bulunmayan toplam 142 kişi, başka hasta bulunmayan iki hastanede tek kişilik odalarda gözlem altında tutulacak.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.