Eczaneden Ücretsiz Maske İçin SMS Kodu Nereden Alınır?

Eczaneden Ücretsiz Maske İçin SMS Kodu Nereden Alınır?
12.04.2020
399
A+
A-

Corona virüs salgınından korunmak ve bulaşmasını engellemek için hayati öneme sahip olan maske konusunda yaşanan gelişmelerden sonra yeni bir uygulamaya geçildi. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, eczanelerden ücretsiz maske dağıtılacağı belirtildi. E-Devlet ekranı üzerinden yapılacak başvurular sonrasında gelecek olan SMS kodu ile eczanelerden ücretsiz maske alınabilir. E-Devlet üzerinden SMS Kodu Nasıl Alınır?

Corona virüs salgını ile mücadele edilirken hayati öneme sahip sağlık ürünlerinden birisi de maske idi. Salgın öncesi çok düşük fiyatlara temin edilebilen maske, ülkemizde de ilk vakanın görüldüğü günden bu yana giderek zamlandı ve merdiven altı üretim de dahil olmak üzere pek çok sağlıksız uygulama yapıldı. Hükümet tarafından maske satışlarının yasaklanmasıyla vatandaş günlerdir maske bulabilmek için çabalıyor. Özellikle satış yasağından sonra PTT’ye yönlendirilen vatandaşlar, sistemin kaldırmaması ve çökmesi üzerine isyan etti. Ayrıca her vatandaşa verilebilecek kadar maskenin henüz bulunmayışı sorunun başlıca kaynaklarından birisi.

Eczanelerden Ücretsiz Maske Nasıl Alınacak?

Vatandaşların eczanelerden ücretsiz maskelerini T.C. kimlik numaraları ve telefon numaralarıyla alabileceği söyleniyor. Eczacıların da henüz net bir bilgisi olmasa da kodun SMS ile geleceği söyleniyor. Dün öğle saatlerinde başlayan ücretsiz maske uygulamasının ikinci bir emre kadar devam edeceği açıklandı.

ÜCRETSİZ MASKE E-DEVLET BAŞVURU SAYFASI

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.