Corona Virüs Belirtileri Neler?

Corona Virüs Belirtileri Neler?
29.03.2020
370
A+
A-

Corona Virüs Türkiye’de ve Dünya’da giderek artıyor. Birçok vatandaş kendi karantinasını ilan ederken, Corona virüs oldum mu diye soranların sayısı da hayli çok. Peki Corona virüs belirtileri nelerdir?

Dünya’da birçok ülkenin yoğun şekilde mücadele ettiği corona virüs salgını, ülkemizde de görüldüğü ilk günden bu yana giderek yayılıyor. Vaka sayısı hergün artarken, maalesef ölüm oranı da yükselmekte. Bu sebeple birçok vatandaş, evinde kalarak kendini korumaya çalışıyor. İşe gitmek zorunda olanlar ise kendi çapında maske ve eldivenle tedbir almaya çalışıyor. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde vaka görülme olasılığı çok yüksek olarak değerlendiriliyor. Ancak ülke genelinde vatandaşlar tedirgin. Corona oldum mu diye doktora başvuranların sayısı çok yüksek.O halde Corona virüs belirtileri nelerdir:

Corona Virüs Salgını Belirtileri Nelerdir?

  • En çok karşılaşılan belirtiler, ateş, öksürük ve solunum sıkıntısıdır.
  • Şiddetli vakalarda zatürre, ağır solunum yetmezliği, böbrek yetmezliği ve ölüm gelişebilir.
  • Yeni corona virüsünün kuluçka süresi 2 ile 14 gündür.

Corona Virüs Nasıl Bulaşır?

Corona virüsleri insanların hayvanlara temasıyla yayılabiliyor. Virüsün insandan insana geçmesi ise bir kişinin virüsle enfekte olmuş bir kişinin salgısıyla temasıyla gerçekleşiyor. Çinli bir virolog, virüsün kaynağının muhtemelen yarasalar olduğunu öne süren bir çalışma yayınladı.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.