Corona Son Durum 30 Ölü 1236 vaka

Corona Son Durum 30 Ölü 1236 vaka
22.03.2020
248
A+
A-

Corona virüs vakaları ile ilgili son rakamlar az önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Bakan Koca, “bugün 9 yeni vefat, 289 yeni tanı var. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar” dedi.

Türkiye’de Corona virüs salgını ilerlemeye devam ediyor. Salgını önlemek için tedbirler artırılırken vaka sayıları da artmaya devam ediyor. Bakan Koca tarafından yapılan açıklamada bugün 9 yeni vakanın olduğu ve 289 yeni tanı konduğu söylendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz. Bugün 9 yeni vefat, 289 yeni tanı var. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar” dedi.

Bugüne kadar toplam 20 bin 345 testin yapıldığını ifade eden Koca, “1.236 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, ‘yok’ dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.