Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Nerede?

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Nerede?
03.03.2020
262
A+
A-

Ankara Bilkent Şehir Hastanesine gitmek istiyorsunuz peki ama Ankara Şehir Hastanesi nerede ve nasıl gidilir? detaylar haberimizde.

Sağlık Bakanlığı tarafından, birçok hastanenin yeni bir hastane çatısı altında toplanması fikriyle ortaya çıkan Şehir Hastaneleri projeleri, ihale şartları ve hasta garantisi gibi sebeplerle tartışılıyordu.

Ankara’da mevcut birçok hastanenin şehir hastanesine taşınmasıyla Ankara Şehir Hastanesi hizmet vermeye başladı. Bilkent Üniversitesine yakın olan Şehir hastanesine Metro ve otobüs ile de gidilebiliyor. Ankara Eskişehir yolu üzerinde, Danıştay, AFAD ve Diyanet İşleri Başkanlığı‘nın arkasında kalan Ankara Şehir Hastanelerine, Koru istikametine giden metro ile Bilkent Metro durağında inince ring servisler ile gidilebiliyor.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi; birçok bölümü barındıran hastanenin yanında Sağlık Bakanlığı da bulunuyor. Ayrıca havadan da hasta nakli için gerekli pistler mevcut.

Ankara Şehir Hastanesi 1 milyon 312 bin 349 metrekare kapalı alana sahip. Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük kamu-özel işbirliği projesi ve dünyanın tek parçada yapılan en büyük hastanesi. Genel, kalp damar, nöroloji, çocuk, kadın doğum, onkoloji, yüksek güvenlikli adli psikiyatri ile fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanelerinden oluşuyor. 3 bin 804 yatak kapasiteli hastanede, 735 poliklinik, 128 ameliyathane, 224 yataklı acil servis bulunuyor.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde Nasıl Randevu Alınır?

Nasıl Randevu Alırım?

Alo182 Aranarak Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma 

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra “Randevu Al” butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için “MHRS Mobil” uygulaması vardır. “MHRS Mobil” cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye www.mhrs.gov.tr/Vatandas/sikcaSorulanSorular.jsp adresinden de ulaşabilirsiniz.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.