Ucuza 2. El Araba Alma Yöntemi

Ucuza 2. El Araba Alma Yöntemi
22.02.2020
190
A+
A-

Ekonomide yaşanan gelişmeler, dolar fiyatlarının yükselmesi sıfır otomobil fiyatlarını da artırdığı için, 2. el araba fiyatları da artıyor. Ucuza 2. el araba almak için kullanılan yöntemlerden birisi de İcradan araba almak

Borcunu ödeyemeyen vatandaşların sayısı giderek artarken, bu borçların tahsili için icra işlemleri yürütülüyor. Bu işlem neticesinde el konulan araçlar, İcra daireleri tarafından düzenlenen ihaleler ile satışa sunuluyor. Bu ihaleleri cazip kılan şey ise, ucuza araba almak. Satışa sunulan araçlar piyasa fiyatlarına göre daha uygun fiyatlar ile satılıyor. Haciz işlemi başlatılan ve otoparkta bekletilen araçların ihale ilanları icra dairelerinin panolarında, web sitelerinde veya resmî gazetede duyuruluyor. Genel olarak araç alım satım işi yapan galericiler tarafından takip edilen ihalelere bütün vatandaşların katılması mümkün.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, 18 yaşını dolduran her vatandaş ihalelere kendisi veya vekâleten katılabilir.  İhale katılım formunu doldurup, ihaleye özel belirlenen teminat bedelini bankaya yatırmanız gerekiyor. Eğer ihaleyi siz kazanamazsanız ücret size iade ediliyor.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.