Toyota, 1.2 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak

Toyota, 1.2 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak
29.02.2020
203
A+
A-

Japon otomotiv üretici Toyota, elektrikli araç teknolojisi için 1.2 Milyar dolarlık yatırım yapacak. Markanın bu yatırımı Çin’in Tianjin şehrinde ortağı FAW Grup ile birlikte olacak.

Koronavirüsü ile boğuşan Çin’de, yerel basına yansıyan habere göre otomotiv devi Toyota, FAW ile yapacağı ortaklıkla 8.5 milyar yuan tutarında bir yatırım gerçekleştirecek. Tianjin’de yapılacak bu fabrika 1.22 milyar dolar değerinde olacak. Konuyla alakalı bilgi ise Çin Singapur Tianjin Eco-city yetkilileri tarafından verildi.

Çin’in yerel basınında çıkan habere göre Toyota ve FAW ortaklığı toplam 8.5 milyar yuan değerinde bir yatırım gerçekleştirecek. Tianjin’de yapılması planan fabrika yaklaşık 1.22 milyar dolar değerinde olacak. Konuya ilişkin bilgi ise Çin Singapur Tianjin Eco-city yetkilileri tarafından verildi.

Grup fabrikada yılda 200 bin adet yeni enerjiyle hareket eden otomobil üretmeyi planlıyor. Yeni enerjili otomobillerden kasıt ise tam elektrikli, kablo ile şarj edilebilen hibrit ve yakıt hücreli motorlu otomobiller diye tanımlanıyor.

REKLAM ALANI
ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.