Van’da 1 Mahallede Corona Karantinası

Van’da 1 Mahallede Corona Karantinası
28.03.2020
223
A+
A-

Van ilinin, sınır komşumuz ve Corona ile yoğun şekilde mücadele eden İran ile olan sınırımızda bulunan Çaldıran ilçesine bağlı Han Mahallesi, corona virüsü nedeniyle karantinaya alındı.

Van Çaldıran’da 1 mahalle karantinaya alındı. İlçeye bağlı Han Mahallesinde giriş-çıkışlar kapatılırken, bölgeye jandarma ekipleri sevkedildi.

Çaldıran Kaymakamlığı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “İlçeye bağlı Han Mahallesi, Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındı. Vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeleri esnasında kurallara ve karantina kararına uymalarının Covid-19 salgınıyla mücadelede önem arz ediyor” dedi.

Mahallede Corona virüs Vakası var mı?

Van Çaldıran’a bağlı Han mahallesinde tespit edilen bir corona vakasının var olup olmadığı bilinmiyor. Ancak İran sınırında olması sebebiyle, salgın kaynağının İran olduğu değerlendiriliyor.

Türkiye’de Corona Vakaları Hangi Şehirde?

Türkiye’de görülen Corona vakalarının hangi şehirde olduğu açıklanmıyor. Ancak karantina haberleri ve büyük hastanelerin olduğu illeri baz alarak bir yorumlama yapılırsa; Ankara, İstanbul, İzmir gibi illerin yanı sıra, Van gibi sınır illerinin de corona vakaları görülen iller olarak değerlendirilmesi mümkün olabilir.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.