Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan Görevden Alındı

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan Görevden Alındı
28.03.2020
227
A+
A-

Resmi Gazete’de yayımlanan yeni atama kararına göre, Ulaştırma ve ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan görevden alındı. Yerine ise Adil Karaismailoğlu atandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı görevden alındı. Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararında Mehmet Cahit Turhan görevden alındı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevine Adil Karaismailoğlu atandı. Atamanın neden yapıldığına ilişkin bir kulis bilgisi yok.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kimdir?

1969 Trabzon doğumlu olan Adil Karaismailoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisi mezunu. Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamladı.

1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde ilk görevine başladı. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü’ne geçti. İETT’nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü’nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’ne atandı. 23 Temmuz 2014 tarihinde Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi.

Karaismailoğlu, Temmuz 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı, Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi.

Eylül 2019’da ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yayınlanan kararname ile Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı’na atandı. 51 yaşındaki İsmail Karaismailoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.