Suriye’de 1 Askerimiz Şehit

Suriye’de 1 Askerimiz Şehit
12.03.2020
213
A+
A-

Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki Resulayn’da yol kontrolü faaliyeti sırasında teröristler tarafından bomba yüklü araçla saldırı yapıldı. 1 Jandarma Uzman Onbaşı şehit oldu.

Suriye’den bir acı haber daha geldi. Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki Resulayn‘da yol kontrolü faaliyeti sırasında teröristler tarafından bomba yüklü araçla saldırı yapıldı. 1 Jandarma Uzman Onbaşı ve 3 yerel güvenlik görevlisi şehit oldu. Saldırı sonucunda yaralanan 10 kişi Ceylanpınar Devlet Hastanesi’ne gitti.

Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* Barış Pınarı Harekâtıyla güvenli hale getirilen Resulayn ilçesinde 12 Mart 2020 saat 12.40 sıralarında, yol kontrol noktasına PKK/PYD/YPG terör örgütü mensuplarınca bomba yüklü araç ile yapılan saldırı sonucu bir (1) Jandarma Uzman Onbaşımız ve üç (3) yerel güvenlik personeli şehit olmuştur.

* Aynı saldırı sonucunda, yedisi sivil olmak üzere yaralanan on (10) kişi ise Ceylanpınar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmış olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır.

* Şehidimize Allah’tan rahmet; ailesi, silah arkadaşları ve asil milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.