Son Dakika Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması

Son Dakika Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması
12.04.2020
356
A+
A-

İçişleri Bakanlığı, Türkiye’de ilk defa uygulanan ve bu akşam saat 00.00’da sona ermesi planlanan sokağa çıkma yasağı hakkında son dakika açıklaması yaptı.

Corona virüs salgını kapsamında Türkiye’de ilk kez uygulanan sokağa çıkma yasağının bu akşam sona ermesi planlanıyor. Corona virüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında alınan karar ile 10 Nisan 00.00’da başlayan ve bu gece 00.00’da sona ermesi plananlan sokağa çıkma yasağı uzayacak mı konusunda henüz bir bilgi yok ve bu gece bitmesi bekleniyor. Konuya ilişkin İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi:

  • 31 ilde toplam 63 milyon 640 bin vatandaşımız sokağa çıkma yasağı kapsamında evlerinde kalarak, karara yüksek oranda uyum sağlamıştır.
  • Ancak bazı illerimizde az sayıda da olsa alınan kararlara uymayan vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem uygulanmıştır. Bu kapsamda sokağa çıkma yasağı başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden toplam 18 bin 770 kişiye adli ya da idari işlem gerçekleştirilmiştir.

Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek Mi?

Bu gece 00.00’da bitmesi planlanan sokağa çıkma yasağı uygulamasının devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Ancak uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda, yasak kapsamının kısa vadede genişlemeyeceği ve özellikle bahar aylarında dışarıya çıkma eğilimin artmasıyla haftasonları uygulanabileceği düşünülüyor.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.