Son Dakika: Erdoğan’dan Macron ve Merkel ile Görüşme

Son Dakika: Erdoğan’dan Macron ve Merkel ile Görüşme
21.02.2020
197
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ve Merkel ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘rejim destekçilerinin İdlib’deki saldırganlığı durdurulmalı. İnsani krizin önlenmesi için güçlü destek sağlanmalı’ ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile üçlü bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Telefon görüşmesinin konusu İdlib’teki son durum, Almanya’nın Hanau kentindeki ırkçı saldırı ve Libya konuları idi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile üçlü bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Edinilen bilgilere göre görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya’nın Hanau kentindeki ırkçı saldırıda hayatını kaybedenler için başsağlığı, yaralılar için şifa dileğinde bulundu. Erdoğan, saldırıya ilişkin yabancı düşmanlığı, ayrımcılık ve İslam karşıtlığı saikli bu saldırıları lanetlediğini ifade etti.  Görüşmede Suriye rejimi ve destekçilerinin İdlib’teki saldırganlıklarının durdurulması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, insani krizin önlenmesi için somut eylemlerle güçlü destek sağlanması gerektiğini vurguladı.  Erdoğan, Libya halkının da barış, refah ve istikrara kavuşması için tutarlı politikalarla hep birlikte çalışılması gerektiğini dile getirdi.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.