Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek Mi?

Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek Mi?
12.04.2020
364
A+
A-

Corona virüs salgını sebebiyle Türkiye’de ilk defa sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 31 ilde uygulanan yasak devam edecek mi sorusu gündeme gelirken, Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın konuya ilişkin açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, uzaktan katıldığı canlı yayın programında, sokağa çıkma yasağına ilişkin açıklamalarda bulundu. Sokağa çıkma yasağı devam edecek mi sorusunun cevabı vatandaşlar tarafından merakla beklenirken, Sözcü Kalın, gerekmesi durumunda yasağın tekrar uygulanabileceğini söyledi. İbrahim Kalın’ın açıklamasından önemli noktalar:

  • Cuma gecesi keşke böyle bir panik havası hiç oluşmasaydı. Korkmayın, panik yapmayın ve sosyal mesafeyi koruyun.
  • Bu tür sokağa çıkma yasağı ilanlarını hangi saatlerde yapsanız o bir iki saat içinde böyle marketlere hücum etme durumları ne yazık ki oluyor.
  • O akşam açıklandıktan sonra da bir genelge de yayınlandı. Bir sıkıntı olmadı. Bu tür planlamalar yine olabilir.

Kalın “İkinci bir sokağa çıkma olabilir mi?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

  • Sokağa çıkma yasağı meselesi her zaman gündemdeydi, biz de Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri çerçevesinde ihtiyaç olduğu zaman yapalım dedik.
  • Bundan sonra ikinci bir sokağa çıkma yasağı olabilir mi? İnsanlar tabi sokağa çıkmak isteyecekler havalar düzeliyor, özellikle haftasonları…
  • Bunu dikkate alarak bununla ilgili kararlar biraz olayın seyrine göre şekillenir.
  • Olabilir tekrar olabilir. Bir şey söylemek için erken. Olayın seyrine göre izlememiz gereken bir konu.

Haftasonları Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?

Özellikle bahar aylarının gelmesiyle beraber, insanların daha fazla hareketlilik göstereceği değerlendirildiğinden kısmi olarak haftasonları sokağa çıkma yasağının uygulanabileceği değerlendiriliyor.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.