Sağlıkçılarla İlgili Karar Resmi Gazetede

Sağlıkçılarla İlgili Karar Resmi Gazetede
25.03.2020
202
A+
A-

Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanı kararı ile sağlık çalışanları, belediyeler ve bağlı kuruluşlarınca yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecek.

Corona virüsü salgınında en ön safta mücadele eden sağlıkçılara destek olmak için, tüm Türkiye 3 gün akşamı arka arkaya sağlıkçıları alkışlamıştı. Bazı belediyelerin de sağlıkçılara toplu taşımayı ücretsiz yapması ile birlikte harekete geçildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre; corona virüsü hastalığının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, kamu ve özel sektördeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan sağlık personeli, ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden 31 Mayıs 2020’ye kadar ücretsiz faydalanacak.

Ayrıca, mesai kaybını önlemek, zaman tasarrufu sağlamak ve yapılacak çağrılara suretle icabet etmek amacıyla sağlık çalışanları görevli olduğu sağlık kuruluşuna yakın bulunan kamu sosyal tesislerinden aynı tarihe kadar yararlanabilecek.

Sağlık Çalışanları Ek Ödeme Yönetmeliği Resmi Gazetede

Öte yandan, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yer alan yönetmelik değişikliğinde, 1 Mart 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere üç ay süreyle yer ve personel yönünden kapsamı ve oranı ilgili Bakan tarafından belirlenmek kaydıyla, yönetmelikle belirlenen esaslara tabi olmaksızın personele ek ödeme yapılabilecek.

Bu şekilde yapılacak ödeme tutarı toplamı, mesai içi tavan ek ödeme tutarını geçemeyecek

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.