S400 Füzeleri Nisanda Faal Olacak

S400 Füzeleri Nisanda Faal Olacak
06.03.2020
221
A+
A-

Türkiye, Rus yapımı S400 Hava Savunma Sistemlerini satın almış ve Türkiye’ye nakliye edilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, S400 Sistemlerinin nisan ayında faal olacağını açıkladı.

Türkiye, Rus yapımı S400 Hava Savunma Sistemlerini satın almış ve Türkiye’ye nakliye edilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya dönüşü uçakta gazetecilerle yaptığı mülakat esnasında S400 sistemlerinin nisan ayında aktif olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında şöyle söyledi:

Şu anda Rusya ile olan ikili ilişkilerimiz hiçbir şeye benzemez. Bir taraftan savunma sanayiinde attığımız adımlar, bir taraftan nükleer enerjide attığımız adımlar, bir taraftan Türk Akımı konusunda attığımız adımlar, bir diğer taraftan turizmde attığımız adımlar… Tabii bunların çok büyük önemi haiz. İkili ilişkilerimizin geldiği bu noktalarda bir de üçüncü ülkelerde beraber atabileceğimiz adımların planlamasını yaptığımız dönemi yaşıyoruz. Yani onun için de herhalde bir yerden şöyle kara kediler girmiş olabilir. S-400 şu an artık bizim malımız. Bir taraftan S-400 ile ilgili eğitim çalışmaları vesaire bunlar devam ediyor. S-400’ü büyük oranda teslim almış vaziyetteyiz. Tamamı elimizde. Şu anda tamamı geldi. Nisan ayından itibaren de artık faal hale gelecek. Ama yine söyleyeyim, dün de söyledim yetkililerine; Amerikalılara “Eğer bize Patriot verirseniz biz sizden de Patriot alırız.” dedik.

S-400 şu an artık bizim malımız. Bir taraftan S-400 ile ilgili eğitim çalışmaları vesaire bunlar devam ediyor. S-400’ü büyük oranda teslim almış vaziyetteyiz. Tamamı elimizde. Şu anda tamamı geldi. Nisan ayından itibaren de artık faal hale gelecek. Ama yine söyleyeyim, dün de söyledim yetkililerine; Amerikalılara “Eğer bize Patriot verirseniz biz sizden de Patriot alırız.” dedik.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.