Rum Kesimi Türkiye Sınırına Asker Gönderiyor

Rum Kesimi Türkiye Sınırına Asker Gönderiyor
08.03.2020
209
A+
A-

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, mültecilerin geçmeye çalıştığı Yunanistan-Türkiye sınırına asker gönderme kararı alındığını açıkladı.

İdlib’te 34 askerimizi şehit olduğu hava saldırısından sonra, Türkiye Avrupa’ya geçmeye çalışan mültecilerin engellenmemesi kararını aldı. Bunun üzerinde onbinlerce mülteci Türkiye-Yunanistan sınırına doğru yöneldi. Sınırı geçmeye çalışan mülteciler, Yunan devletinin ve milislerinin insanlık dışı muamelelerine maruz kalıyor.

Türkiye, Yunanistan tarafından geri gönderilen mültecileri tekrar karşı tarafa göndermek için sınırda 1000 özel harekatçı görevlendirmişti.

Sınırdaki mülteci hareketliliği sürerken, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis, Yunanistan sınırının korunmasına destek için, sınıra asker gönderme kararı alındığını duyurdu.

Anastasiadis, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini ifade ederken, “Bugün Yunanistan başbakanı ile yaptığım telefon görüşmesinde, Kıbrıs’ın aynı zamanda Avrupa’nın da sınırı olan Yunanistan sınırlarının korunması için Güvenlik Birimlerine kuvvet göndermeye hazır olduğu bilgisi verdim. Önerim kabul edildi” dedi. 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.