MSB Duyurdu:2 Askerimiz Şehit Oldu

MSB Duyurdu:2 Askerimiz Şehit Oldu
04.03.2020
217
A+
A-

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Bahar Kalkanı Harekatı bölgesinde, Esad rejimine ait unsurlar tarafından yapılan saldırı sonucu 2 askerimiz şehit oldu,6 askerimiz de yaralandı. Bölge Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları tarafından havadan ve karadan ateş altına alındı.


Bahar Kalkanı Harekatı bölgesinde, Esad rejimine ait unsurlar tarafından yapılan saldırı sonucu 2 askerimiz şehit oldu, 6 askerimiz de yaralandı. Bölge Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları tarafından havadan ve karadan ateş altına alındı.

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Yapılan Açıklama (4 Mart 2020)

Bahar Kalkanı Harekât alanında bulunan unsurlarımıza Rejimin açtığı ateş sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 6 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş altına alınmıştır. Hedefler vurulmaya devam edilmektedir. 

Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz.‬
Şehitlerimizin kanını hiçbir zaman yerde bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız!

Harekâtın başlangıcından bu yana; 3 uçak, 8 helikopter, 3 İHA, 151 tank, 47 top/obüs, 52 ÇNRA, 8 hava savunma füze sistemi, 12 tanksavar silahı, 4 havan, 24 zırhlı araç, 27 zırhlı muharebe aracı, 34 silahlı pikap, 60 askeri araç ve 10 mühimmat deposu imha edilmiş,  3138 Rejim unsuru da etkisiz hale getirilmiştir.

Operasyonlarımız, Mehmetçiğe ve masum sivillere uzanan kanlı eller kırılana dek devam edecektir.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.