Manisa’da Depremzedelere 8 Milyon Liralık Yardım

Manisa’da Depremzedelere 8 Milyon Liralık Yardım
10.03.2020
240
A+
A-

Manisa’nın Kırkağaç ve Akhisar ilçelerinde meydana gelen depremlerin ardından yaralar sarılmaya çalışıyor. Yapılan hasar tespit çalışmalarının sonucunda toplam 8 milyon 908 bin liralık nakdi yardımı yapıldı.

22 Ocak tarihinde Manisa Akhisar’da 5.4 şiddetinde deprem meydana gelmişti. Daha sonra ise 18 Şubat tarihinde Kırkağaç ilçesinde 5.2 şiddetinde deprem meydana gelmişti. Bu depremlerin ardından iki ilçede hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Manisa Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada; Akhisar ve Kırkağaç ilçelerinde toplam 1306 az hasarlı bina, 434 ağır hasarlı bina tespit edildi. 151 ağır hasarlı binanın ise acil yıkımının gerçekleştirildiği bildirildi.

Açıklamanın devamında, deprem bölgesinde bulunan vatandaşların barınma ve korunma ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 32 mahalleye toplam 534 adet çadır, 24 mahalleye 94 adet yaşam konteynerinin kurulduğu, 17 ailenin ise kira yardımı aldığı söylendi.

Manisa Akhisar ve Kırkağaç ilçelerinde meydana gelen depremler sonucu zarar gören vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için, ilgili devlet kurumları tarafından toplamda 8 milyon 908 bin 543,14 lira nakdi yardım dağıtımının yapıldığı belirtildi.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.