Manisa’da 4.8 Büyüklüğünde Deprem Oldu Bursa ve İzmir’den Hissedildi

Manisa’da 4.8 Büyüklüğünde Deprem Oldu Bursa ve İzmir’den Hissedildi
24.02.2020
200
A+
A-

Manisa’nın Akhisar ilçesinde 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çok geniş bir alanda etkisini gösteren deprem İzmir, Balıkesir ve Bursa’da da hissedildi. Manisa Valiliği, merkez üssü Akhisar ilçesi olan 4,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını açıkladı.

Bu sabah, Manisa Akhisar ilçesinde 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin çok geniş bir alanda hissedildi; İzmir, Bursa ve Balıkesir’de vatandaşlar paniğe kapıldı. Manisa Valiliği tarafından yapılan açıklamada, depremin merkez üssünün Akhisar ilçesi olduğu ve depremin şiddetinin 4,8 büyüklüğünde olduğu, depreme ilişkin herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı bildirildi.

Manisa Akhisar ilçesinde 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin çok geniş bir alanda hissedildi; İzmir, Bursa ve Balıkesir’de vatandaşlar paniğe kapıldı. Manisa Valiliği tarafından yapılan açıklamada, depremin merkez üssünün Akhisar ilçesi olduğu ve depremin şiddetinin 4,8 büyüklüğünde olduğu, depreme ilişkin herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı bildirildi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE), 05.43’te meydana gelen depremin büyüklüğünü 5.0, derinliğini ise 6.7 olarak kaydetti.


Çevre İllerden de Hissedildi

Manisa’nın Akhisar ilçesinde meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki deprem; İzmir, Bursa ve Balıkesir’den de hissedildi. Depremin artçı sarsıntıları ise halen sürüyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Manisa Valiliği, merkez üssü Akhisar ilçesi olan 4,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, saat 05:43’te merkez üssü Akhisar olan 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldiği belirtildi. Açıklamada, “An itibarıyla depremden kaynaklanan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Akhisar ilçesinde 22 Ocak’ta 5,4 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, 4 kişi hafif şekilde yaralanmıştı. Bölgede 22 Ocak’tan bu yana en büyüğü 4,8 olan çok sayıda deprem meydana gelmiş, Akhisar, Kırkağaç, Saruhanlı ve Soma ilçelerinde toplam 305 ağır hasarlı, 802 az hasarlı yapı-konut tespit edilmişti.

Depremden zarar gören vatandaşların barınma ve korunmasını sağlamak için ihtiyaç duyulan 29 mahallede Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı İl Müdürlüğü tarafından 518 çadır ve 30 konteyner kurulmuştu.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.