Mahkum Yakınları Af İstiyor

Mahkum Yakınları Af İstiyor
31.03.2020
239
A+
A-

Cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlülerin yakınları, af istiyor.

Önümüzdeki günlerde mecliste görüşülmesi beklenen af yasa tasarısının kimleri kapsadığı bilinmiyor ancak özellikle KHK’lı olup hapis cezasına çarptırılanlar için büyük beklenti var. Düşünce suçlarının af kapsamında olması bekleniyor ancak somut bir karar verilmiş değil.

KHK’lı Af İstiyor

15 Temmuz Darbe girişimi sonrası, çeşitli şüphelerle kanun hükmünde kararnameler ile işlerinden atılan ve bu yüzden de yargılanan on binlerce insanın gözü kulağı af yasa tasarısında. Kendilerinin siyasi olarak yargılandığını düşünen KHK mağdurları, çıkması beklenen af paketinden faydalanmak istiyor.

At izi it izine karıştı

Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 07 Eylül 2016 tarihinde FETÖ Davası yargılamaları hakkında söylediği cümleler şöyle:

“FETÖ’den ihraç edilenleri kriptolar seçti, asıl kriptolar ise hale görevde” iddiaları sorulan Cumhurbaşkanı, “Bunu söyleyenler kendilerine göre doğru da söyleyebilirler. Ama şu var ki at izi, it izine karışmış vaziyette. ‘Ben bir şey atayım da nasılsa tutar’ diyenler var. Bazıları böyle yapıyor. Bunlar doğru şeyler değil. Bu tür yanlışlıklardan uzak durmak lazım”

Kaynak:Yenişafak

REKLAM ALANI
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.