Kremlin: Umarım Sorun Yaşamazlar

Kremlin: Umarım Sorun Yaşamazlar
02.03.2020
202
A+
A-

Son günlerde yaşanan gelişmelerle gerilen Türkiye-Rusya ilişkileri ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Açıklamada Erdoğan ve Putin’in 5 Martta görüşeceği doğrulanırken, “Türkiye’de çalışan Rus gazetecilerin sorun yaşamayacağını umuyoruz” denildi.

Rus destekli Esad rejimi tarafından İdlib‘te Kahraman Ordumuza yapılan saldırı sonrası 34 kahraman askerimiz şehit olmuştu. Bu gelişmeden sonra bir anda gerilen Türkiye-Rusya ilişkilerinde yeni bir gelişme yaşandı. Ankara ve Moskova hattında açıklamalar peşpeşe geliyor. Moskova’nın Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Peskov, 5 Mart’ta Rusya lideri Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında gerçekleşecek görüşmeyi doğrularken, Savunma Bakanlığı tarafından yapılan uyarıya değindi.

Reuters’ın bildirdiği haberi göre Esad rejimi tarafından İdlib hava sahasını kapatıldığını hatırlatan Peskov, Moskova’nın Türk uçaklarının güvenliği için garanti veremeyeceğini söyledi.

Peskov Türkiye’de dün gözaltına alından Sputnik çalışanı Rus gazeticileri hakkında konuştu. Bahse konu gazetecilerin Türk yetkililerle sorun yaşamayacağını umduklarını belirtti.

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.