İtalya Ve İspanya’ya Gönderilen Yardımlarda Kritik Ayrıntı

İtalya Ve İspanya’ya Gönderilen Yardımlarda Kritik Ayrıntı
01.04.2020
359
A+
A-

Corona virüs salgını ile yoğun şekilde mücadele eden ülkelerden olan İtalya ve İspanya’ya Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen talimatla sağlık malzemeleri gönderildi. Paketlerin üzerinde Türkiye Cumhuriyeti yerine Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yazması dikkat çekti.

Dünya’da corona virüs salgını ile yoğun şekilde mücadele eden ve birçok kişinin hayatını kaybettiği iki ülke İtalya ve İspanya’ya yardım yapılacağı açıklanmıştı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Avrupa’da corona virüsünden en çok zarar gören iki ülke olan İtalya ve İspanya’ya yardım malzemesi gönderileceği duyuruldu.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, MSB’ye ait fabrika ve dikimevlerinde yerli ve milli imkânlarla üretilen; çeşitli tipte maske, tulum ve anti-bakteriyel sıvıdan oluşan sağlık malzemeleri, COVID-19 ile mücadele kapsamında İtalya ve İspanya’ya TSK’ya ait uçak ile gönderilecek.” dendi.

Yardım malzemelerini iki ülkeye ulaştıracak olan uçak, Etimesgut Askeri Havaalanı’ndan saat 09.00 sıralarında havalandı.

Türk Tabipleri Birliği, sağlık çalışanlarının corona virüsünden korunmalarını sağlayacak ekipman ve tıbbi malzemenin yeterli düzeyde olmadığını belirterek, eksikliklerin tamamlanmasını istemişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ”Sağlık çalışanlarının malzeme sıkıntısı yok.” demişti.

Paketlerin Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti yerine Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Yazıyor

Bu arada yardım kolilerinin üstünde Mevlana’nın “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var… Karanlığın ardında nice güneşler var…” sözleriyle, her iki ülkeye mesaj gönderilirken, kolilerde Türkiye Cumhuriyeti değil, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yazdığı görüldü.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.