EYT Son Durum

EYT Son Durum
24.02.2020
195
A+
A-

1999 yılında dönemin hükümeti tarafından çıkarılan 4447 sayılı kanun nedeniyle mağdur olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, mücadeleyi sürdürüyor. İşte EYT Son Durum..

1999 yılında dönemin hükümeti tarafından çıkarılan 4447 sayılı kanun nedeniyle mağdur olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, mücadeleyi sürdürüyor.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar‘ın tek talepleri var. Mağduriyetlerinin giderilerek hak edilmiş olan emeklilik haklarının iade edilmesi. Hak edilmiş emekliliğin verilmemesini hukuka aykırı bir işlem olarak görüyorlar. 4447 sayılı kanun hukuka aykırı olarak geriye doğru işletilmiş ve beraberinde binlerce mağdur yaratmış tek kanundur. Bunun dünyada başka bir uygulaması yoktur. Emeklilikte Yaşa Takılanlar 4447 sayılı kanunun geriye doğru işletilmesi sebebiyle yıllarca sürecek bir mağduriyete uğradılar. Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kayseri olmak üzere pek çok ilde sayısız mitingler, etkinlikler yaparak sesini geniş kitlelere duyurmuştur.

Yıllardır, organize olarak mücadele eden EYT’liler, birçok siyasi lider ve milletvekili ile görüşmelerine rağmen sorunlarına çözüm bulamadılar. Liderler EYT olayına erken emeklilik olarak baksa da EYT’lilere göre bu bir erken emeklilik değil, hak gasbı. Kanun geriye işlemez prensibi aşılarak, haklarının ellerinden alındığını dile getiriyorlar.

Akşener’den EYT Açıklaması

Son olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sorunu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Seçim yok. Propaganda yapmaya gezmiyoruz. Nutuk atmaya gezmiyoruz. İktidarı kötülemek üzere de gezmiyoruz. Ama sizlerin dertlerini kamuoyu ile paylaşıp bir kamuoyu baskısı, desteği oluşturmak istiyoruz. Biz bunu EYT’lilerde başardık. Henüz çözmediler ama çözecekler ya da biz çözeceğiz. Kardeşin kardeşe düşman olduğu, komşunun komşuya düşman olduğu o kutuplaşma siyasetinden bu ülkeyi çıkaracağız.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.