Elektronik Sigara Ve Türevlerinin İthalatı Yasaklandı

Elektronik Sigara Ve Türevlerinin İthalatı Yasaklandı
25.02.2020
221
A+
A-

Tütün ürünleri ile mücadele kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla resmi gazetede yayımlanan karara göre elektronik sigara ve türevlerinin ithalatı yasaklandı.

Sigara bağımlıları tarafından, daha ucuz ve aromalı olması sebebiyle sigaraya alternatif olarak kullanılan elektronik sigara, yüksek orandaki zararıyla biliniyor. Konuya ilişkin resmi gazetede yayımlanan kararname ile elektronik sigara ve türevlerinin ithalatı yasaklandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’nda, “Sigara, sarmalık kıyılmış tütün mamulü, pipoluk tütün mamülü, yakılarak tüketilenler ve nikotin içersin ya da içermesin tütün mamulünü taklit eder tarzda kullanılan elektronik sigara ve elektronik nargile dahil her türlü mamul ve bu mamullerin tüketiminde kullanılan elektronik cihaz, aksam, yedek parça ve solüsyonların ithali yasaktır. Ticaret Bakanlığı, birinci fıkra kapsamında ithali yasaklanan eşyanın yolcu beraberinde girişine ve transitine ilişkin düzenleme yapmaya yetkilidir” ifadeleri yer aldı.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.