Diyarbakır’da Annelerin Evlat Nöbeti Sürüyor

Diyarbakır’da Annelerin Evlat Nöbeti Sürüyor
08.03.2020
217
A+
A-

Diyarbakır’da evlatları PKK tarafından kaçırılan anneler tarafından başlatılan eylem HDP il Binası önünde 188. gününde devam ediyor.

Diyarbakır’da HDP il Binası önünde PKK tarafından zorla dağa kaçırılan çocuklarının kurtarılması için oturma eylemi başlatan Annelerin eylemi 188. gününe girdi.

Diyarbakır’da Annelerin Evlat Nöbeti

3 Eylül 2019 tarihinde çocuklarının PKK terör örgütü tarafından kaçırıldığını beyan eden farklı kentlerden anneler Diyarbakır’da bir araya geldi. Evlatlarını kurtarmak için, HDP Diyarbakır il binası önüne gelerek oturma eylemi yapmaya başladılar.

Diyarbakır il binası önüne gelerek 188 gündür oturma eylemi yapan Süheyla Demir, 5 yıl önce 17 yaşında dağa kaçırılan kızı Hayal’e kavuşma ümidini taşıdığını söyledi. Demir, “Bugün 188 gündür burada bekliyoruz, neredeyse 6 ayı bitirdik 7’nci aya girdik. Bu kadar haykırdık sesimizi duyan ve bizi gören yok. 7 aydır bize bir açıklama gelmiyor, bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, biz de hakkımız olan evlatlarımızı istiyoruz. Biz bunu hak etmiyor muyuz, kadın değil miyiz? Bizim çocukları bizden kopardılar, bugün Dünya Kadınlar Günü’nde bütün kadınları yanımızda istiyoruz, gelsinler bize destek versinler onlarda bizim çocuklarımız HDP ve PKK’dan istesin. Birlik olalım artık bu gidişlere dur diyelim. Artık anne ve babalar ağlamasın. PKK ve HDP beni bu acıya mahkum ettiler. Artık dayanamıyorum, küçük kızımla burada bekliyorum, gücüm kalmadı. Kızım beni duyuyorsa kardeşiyle onu bekliyoruz dön gel, artık bize bir ses ver” dedi.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.