Depreme Dayanıksız Raporlu Kaymakamlık Binası

Depreme Dayanıksız Raporlu Kaymakamlık Binası
08.03.2020
245
A+
A-

Mersin’in büyük ilçelerinden 350 bin civarında nüfusa sahip olan ilçesinde bir ihmalkarlık yaşanıyor. İddiaya göre Kaymakamlık binası için altı yıl önce “Depreme dayanıksız, oturulamaz, acilen boşaltılmalı” raporu verildi. Ancak bina halen kullanılıyor.

Mersin’in büyük ilçelerinden olan Tarsus’ta iddiaya göre büyük bir ihmalkarlık yaşanıyor. İlçenin Kaymakamlık Binasının 2014 yılında, “depreme dayanıksız,oturulamaz” raporu aldığı ancak hala kullanıldığı belirtildi.

MHP Gündeme Getirdi

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, binanın depreme dayanıklı olmadığını belirterek, “Tarsus Hükümet Konağı’nın oturulamaz raporu vardır. Depreme dayanıklılık testlerinden olumsuz sonuç çıkmıştır. Proje hazırdır, arsa hazırdır ama bir türlü yeni Hükûmet Konağı’nın ihalesi yapılıp inşaatına başlanamıyor” dedi.

Ne zaman Ne oldu?

“Depreme dayanıksız, oturulamaz” raporunun verildiği 2014 yılından bu yana Tarsus’ta üç kaymakam değişti ancak bina yenilenemedi. Son kaymakam Kadir Sertel Otçu da 2 Eylül 2019’da koltuğuna oturdu. Yeni yapılacak Hükümet Konağı inşaatı için TOKİ tarafından 3 Eylül 2018’de ihaleye çıkıldı. Ancak “Kaynakların verimli kullanılması” gerekçesiyle iptal edildi. Daha sonra yeni ihale açılmadı.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.