Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel’e Gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel’e Gidiyor
09.03.2020
240
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel’in daveti üzerine 1 günlüğüne Brüksel’e gidiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel’in daveti üzerine Brüksel’ gidiyor. Özellikle Mülteciler konusunun gündeme gelmesi beklenen görüşme gezisi 1 gün sürecek. Görüşmeye Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’ın de iştirak edecek.

İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklama:

1-)Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel’in davetine icabetle, bugün (9 Mart), Brüksel’e günübirlik bir çalışma ziyaretinde bulunacaklardır.

2-)Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’ın de iştirak edeceği görüşmede, Türkiye-Avrupa Birliği arasındaki ikili ilişkiler tüm veçheleriyle gözden geçirilecek; işbirliğinin geliştirilmesine yönelik olarak atılabilecek adımlar ele alınacaktır.

3-)İdlip özelinde Suriye’deki güncel gelişmelerin yanısıra göç konusunun da gündemde yer alacağı görüşmelerde, bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunulması da öngörülmektedir.

4-)Ziyaret vesilesiyle Sayın Cumhurbaşkanımızın NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’i kabulleri de planlanmaktadır.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.