Çorum’da Koronavirüs İddiası

Çorum’da Koronavirüs İddiası
04.03.2020
253
A+
A-

Çorum Sungurlu ilçesinde koronavirüs şüphesi taşıyan bir vatandaşın hastaneye kaldırıldığı iddia edilmişti. Çorum Valiliği tarafından yapılan açıklamada, gözetim altına alınan kişinin sonuçlarının negatif çıktığını açıkladı.

Bir koronavirüs haberi de Çorum’dan geldi. Yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan vatandaşın, koronavirüs şüphesi taşıdığı ve hastaneye kaldırıldığı söylenmişti. Çorum Valiliği, konuyla alakalı olarak açıklama yaptı. Valiliğin açıklaması şöyle:

*Çin’de başlayıp diğer ülkelere yayılan COVID-19 hastalığı ile ilgili Sağlık Bakanlığımızca alınan en üst düzeyde tedbirler ilimizde de uygulanmaktadır.

*Yurtdışından gelen kişiler evlerinde takip edilmekte, hastalık belirtisi görüldüğü takdirde gerekli izolasyon önlemleri alınarak tedbir amaçlı gözlem altına alınmaktadır.

*Daha önce coronavirus vakası olan bir ülkeye seyahat öyküsü bulunan bu hastamız 03.02.2020 tarihinde Sungurlu Devlet Hastanemizde gözlem altına alınmış olup, hastadan gönderilen testler negatif çıkmıştır.

*İlimizde coronavirus vakası tespit edilen herhangi bir hastamız bulunmamaktadır.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.