Coronadan Ölenler için İstanbul’da 2 Mezarlık Belirlendi

Coronadan Ölenler için İstanbul’da 2 Mezarlık Belirlendi
26.03.2020
304
A+
A-

Corona virüs salgını tüm hızıyla devam ediyor. Ülkemizde de yaşanan ölüm vakaları sonrası, cenazelerin defin yeri ve işlemler konusunda ayarlamalar yapıldı. İstanbul’da Kilyos ve Beykoz’da defin yerleri belirlendi. Corona virüs sebebiyle hayatını kaybedenler bu mezarlıklara defnedilecek.

Corona virüs salgını can almaya devam ediyor. Ölüm oranlarının üzücü bir şekilde arttığı günlerde, salgın sebebiyle ölenlerin defin işlemleri konusunda gerekli düzenlemeler yapıldı. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tavsiye ve kararlarına uyarak, İstanbul Kilyos ve Beykoz’da defin yerleri belirlendi. Corona virüs salgınında hayatını kaybedenler bu bölgelere defnedilecek.

Beykoz’daki Baklaca Mezarlığı’na da definler yapıldı. Ancak Çavuşbaşı Baklacı mahallesi sakinleri mezarlığın yerleşim yerlerine yakın olduğunu belirterek önlem alınmasını istedi.

Baklacı mahallesi sakinlerinin mezarlığın önünde toplanması üzerine bölgeye gelen çevik kuvvet ekipleri vatandaşları mezarlığın önünden uzaklaştırdı.

Çevik kuvvet ekipleri Baklacı Mezarlığı girişinde beklemeye başladı. Öte yandan mezarlığın arka tarafında ormanlık bölgede bir iş makinesinin çalıştığı görüldü.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.