Corona Virüs Toplu Taşıma Kullanımı Azalttı

Corona Virüs Toplu Taşıma Kullanımı Azalttı
13.03.2020
207
A+
A-

Corona virüs vakasının görülmesinin ardından, tüm kurum ve kuruluşların aldığı tedbirlerin yanı sıra vatandaşlar da kendi imkanlarıyla tedbirler alıyor. Bunlardan birisi de evden ihtiyaç olmadıkça çıkmamak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Corona vakasının görülmesinden sonra toplu taşıma kullanımı ile ilgili detaylar paylaşıldı. Son 3 günde metro, metrobüs ve otobüs kullanımında yüzde 10’luk düşüş yaşandı

Vatandaşların kendilerini Corona virüsten korumak için aldığı tedbirlerin başında toplu yerlerde bulunmamak geliyor. Evden çıkmayı tercih etmeyenler de olsa, herkesin evine kapanması mümkün değil. Ancak toplu taşıma gibi birçok insanın kullandığı ortamlardan uzak durmak yolu seçiliyor. Konuyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi, virüsün görüldüğü son 3 günden bu yana toplu taşıma kullanımının azaldığını açıkladı.

Konu ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Ongun, paylaşımında şu ifadelere yer verdi.

“Salgın hastalık riski sebebiyle İstanbul’da son 3 günde metro, metrobüs ve otobüs kullanımında yüzde 10’luk düşüş görülmüştür. Vatandaşların özel araçlarıyla trafiğe çıkmayı tercih ettikleri saptanmıştır. Toplu ulaşım araçlarının dezenfeksiyonu aralıksız olarak devam etmektedir.”

GRAFİKLE ANLATTI

Ongun’un paylaştığı grafiğe göre, 9 Mart’ta 7 milyon 441 bin 316 kişi toplu ulaşımı tercih ederken, 10 Mart’ta bu rakam 7 milyon 51 bin 925 kişiye düştü. 11 Mart’ta 7 milyon 360 kişi toplu taşımayı tercih ederken bu rakam 12 Mart’ta 6 milyon 731 bin 295 kişiye kadar düştü. Son 3 günde yüzde İstanbullular toplu taşımayı yüzde 10 azalttı.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.