Corona Virüs Sonrası Yeni Dünya Düzeni

Corona Virüs Sonrası Yeni Dünya Düzeni
12.04.2020
389
A+
A-

Corona virüs salgını Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak ilan edildi. Çin’den başlayarak Dünya’nın birçok ülkesine yayılan virüs dolayısıyla birçok insan hayatını kaybetti. Henüz aşısı bulunmayan Corona virüs salgını sonrasında Yeni Dünya Düzeni Nasıl Olacak?

Çin’in Wuhan Eyaletinde Aralık 2019 tarihinde ortaya çıkan ve Dünya’ya yayılan Corona virüs, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak ilan edildi.

Corona virüs salgını sonrası, insanlar evlerinde kalarak kendilerini virüsten izole etmeye çalışıyor. Neredeyse tüm ihtiyaçlarını online sistemler üzerinden sağlamaya çalışan insanlar, evlerinden dışarıya çıkmamaya özen gösteriyor. Çıktıklarında ise, maske, eldiven ve dezenfektan gibi hijyen ürünleri kullanıyor.

Korku Ve Endişe ile Gıda Stoğu Yapılıyor

İnsanlar, virüs sebebiyle oluşacak kaos süresince ihtiyaçlarını temin edebileceğini düşünmüyor ve evlerinde gıda maddeleri stoklamaya çalışıyor. Birçok gıda ürünü yanı sıra, hijyen ürünleri de en çok satın alınan ürünlerin başında geliyor.

Home Office olarak Nasıl Çalışılır? Evden Çalışmanın Yolları aranıyor

Corona virüs salgını sonrası, birçok iş yeri, çalışanlarına ücretsiz izin verirken üretim sektörü genel olarak üretimi durdurdu. Ancak uzaktan da çalışılabilecek sektörlerde, çalışanlar evlerinden çalışıyor. Bunun için uygun ortamlar aranıyor, sistem ve yazılım alt yapısı önem kazanıyor. Zoom gibi uzaktan görüntülü konuşma sağlayan sistemler, çok ciddi önem kazanmış durumda.

İnsanlar Üretime Geçiyor

Corona virüs salgını sonrasında, dış hayatla bağlantıyı kesip tamamen izole bir hayat sürmek isteyen insanlar, ekmek, pasta gibi gıda ürünlerini kendileri yapmaya çalışıyor. Özellikle Evde kolay Ekmek Yapımı en çok aranan konu başlıklarından.

Evde Vakit Geçirmenin Yolları Aranıyor

Evde kalmaya alışık olmayan insanlar, kendi evlerinde kalarak karantina uygulaması yapıyor. Özellikle virüsün çok hızla yayıldığı şu günlerde, evlerinden çıkmayan herkesin çözüm bulmaya çalıştığı konulardan birisi de Karantinada Evde Nasıl Vakit Geçirilir. Herkesin imkanı ölçüsünde faaliyet önerileri bulunmakta.

Evde Hijyen Ürünleri ve Maske Üretimi

Corona virüs salgını sonrasında hayati önem kazanan ve temininde güçlük yaşanan hijyen ürünleri, özellikle maske ve el dezenfektanı üretimi için aramalar yapılıyor. Birçok insan kendi başında Evde Dezenfektan üretimi konusunda çabalıyor.

Saç Tıraşı ve Kişisel Bakım

Ülkemizde, corona virüs vakasının görülmesinin ardından berberler ve güzellik merkezleri kapatıldı. Ancak bu hizmetlere duyulan ihtiyaç bitmiyor. Birçok insan Evde Nasıl Tıraş olunur sorusuna cevap ararken, kendini tıraş edenlerin sayısı çoğunlukta.

Tarım Ürünleri Üretimi

Özellikle evde vakit geçirmenin ve gıda güvenliğinin öneminin arttığı salgın günlerinde, evde saksıda bitki yetiştirmek isteyen insanlar, balkon yada evlerinin uygun bölümlerinde saksıda tarım ürünleri yetiştirmeye başladı.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.