Bursa’da Corona Sayısı Hızla Artıyor

Bursa’da Corona Sayısı Hızla Artıyor
12.04.2020
452
A+
A-

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan il il corona vaka sayıları bilgisinden sonra, Türkiye genelinde görülen corona virüsü vaka sayısında 12. sırada bulunan Bursa’da corona virüs vakaları hızla artıyor. Bursa Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Hekimi Dr. Orhan Sevinç Cura, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 10 gün önce 12. sırada olan Bursa’nın şu anda 5. sırada olduğunu iddia etti.

Tüm Türkiye’de görülen Corona virüs vaka sayıları hızla artarken, vatandaşlar il bazında sayıları öğrenmek istiyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de il il Corona virüs vaka sayılarını ve corona sebebiyle ölüm oranlarını açıklamıştı. En çok Vaka İstanbul’da görülürken, Kocaeli, Ankara ve İzmir gibi iller takip etti.

Bursa’da Corona Virüs Vaka Sayıları Artıyor

Bursa Nilüfer’de Çocuk Sağlığı Uzman Hekimi olan Dr. Orhan Sevinç Cura, sosyal medya hesabından paylaştığı veriler ile Bursa’daki corona virüsü pozitif çıkan vaka sayısındaki artışa dikkat çekti. Cura, Bursa’nın İstanbul, İzmir, Ankara ve Kocaeli’nden sonra vaka sayısı olarak beşinci il olduğunu belirtti.

Dr. Cura, Bursa merkez olmak üzere ilçelerinde yer aldığı corona virüsü pozitif vaka sayısını gösteren bir tablo paylaştı. Tabloda Bursa’da toplam vaka sayısı bin 545 olarak yer aldı.

Bursa’da İlçelere göre Corona Virüs Vaka sayıları

Corona virüsü pozitif vaka sayısının merkez ve ilçelere dağılımı ise şöyle: Yıldırım 400, Osmangazi 325, Nilüfer 220, İnegöl 138, Mustafakemalpaşa 99, Gemlik 92, Karacabey 69, Mudanya 51, Gürsu 40, Orhangazi 37, Kestel 25, İznik 25, Yenişehir 24.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.