Bulgaristan’da corona virüs Tespit Edildi

Bulgaristan’da corona virüs Tespit Edildi
08.03.2020
272
A+
A-

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve küresel bir salgın haline gelen corona virüs, Türkiye’de henüz görülmedi. Ancak sınır komşularımız olan Yunanistan, Gürcistan, İran ile birlikte kara sınırların kapalı olduğu Ermenistan’da corona virüs vakaları görüldü. Şimdi ise, bir diğer sınır komşumuz Bulgaristan, ülkelerinde corona virüs görüldüğünü duyurdu.

2019 yılı Aralık ayında ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan ölümcül salgın hastalık corona virüsünden tüm Dünya’da 3500‘den fazla kişi öldü. Corona virüse karşı henüz bir aşı geliştirilemedi. Ülkemizde, güvenlik gereği birçok kez karantina işlemi uyguladı ancak henüz corona virüs vakası görülmedi.

Sınır komşularımız, Yunanistan, Gürcistan, Irak, İran ve Ermenistan‘da görülen corona virüs vakalarına bir başka sınır komşumuz daha eklendi. Bulgaristan’da Bakanlar Kurulu’na bağlı Ulusal Corona Virüsü Kriz Masası Merkezi üyeleri, bugün sabah saatlerinde düzenlediği olağanüstü basın toplantısında, ülkede dört kişide corona virüsü (Covid-19) testlerinin pozitif çıktığını açıkladı.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.