Ankara’da 18 Sağlıkçıda Corona Görüldü

Ankara’da 18 Sağlıkçıda Corona Görüldü
30.03.2020
309
A+
A-

Corona virüse karşı topyekün bir mücadele verilirken, Sağlık çalışanları en ön safta yer alıyor. Birçok Sağlık çalışanının corona virüse yakalanma riski olduğu belirtilirken, Ankara Tabibler Odası 18 sağlık çalışanının Corona testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Sağlık çalışanları, corona virüs ile mücadelede en ön safta yer alıyor. Hastayla bire bir yakın temas içerisinde olan ve virüse yakalanma riski en yüksek olan sağlık çalışanları ile ilgili kötü bir haber geldi. Ankara Tabibler Odası yaptığı açıklamada 18 sağlık çalışanının corona testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Ankara Tabip Odası’ndan Yapılan Açıklama

  • Ankara’da PCR testleri pozitif 17 ve biri hızlı testi pozitif olmak üzere toplam 18, Covid-19 tanısı alan sağlık emekçisi vardır.
  • Öncelikle Sağlık Bakanlığı’nı şeffaf olmaya, doğru bilgiyi toplumun tüm kesimleri ve sağlık çalışanlarıyla paylaşmaya davet ediyoruz. Sağlık çalışanları doğru bilgi sahibi olduğu olduğu kadar kendi sağlıklarını ve toplum sağlığını koruyabilirler.
  • Pandemi ile mücadele eden tüm sağlık çalışanlarının düzenli olarak testlerinin yapılması ve koruyucu ekipmanlarının eksiksiz sağlanması talebimizi tekrarlıyoruz.
REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.