Ali Babacan Fox Tv’de

Ali Babacan Fox Tv’de
09.03.2020
288
A+
A-

Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan, Fox Tv’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına katıldı. Yeni partinin çarşamba günü tüm detaylarıyla kamuoyuna duyurulacağını söyledi. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında sorulan sorulara flaş cevaplar verdi.

Hafta içi her sabah FOX TV’de yayınlanan İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programının bugünkü konuğu yeni parti çalışmalarıyla gündeme gelen eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan idi. Babacan parti ile ilgili şunları söyledi:

İçişleri Bakanlığı’na dilekçe veriliyor, 90 kişilik kurucular kurulu bugün dilekçemizi veriyor. Partimizin tüzüğü ve programının son halini verdik. Bu sabah da heyetimiz resmi başvurumuzu yapacak.

* Çarşamba günü yapacağımız kuruluş etkinliğiyle partimizin logosunu ve ismini duyuracağız. Resmi başvuru olunca kamuoyuna yansıyabilir. Vatandaşlarımızdan bize 250 tane isim önerisi geldi. Vatandaşlarımız bu partinin ismini koydu. Karar verilen ismi müsaade ederseniz çarşamba günü açıklamak istiyorum.

Babacan’a Erdoğan İle Mücadele Edebilecek Misiniz Sorusu

Siyasi yelpazenin tam ortasında ana akım bir parti olacağız” diyen Babacan, Küçükkaya’nın “Erdoğan’la mücadele edebilecek misiniz?” sorusuna “Bizim kişilerle işimiz yok. Bizimle uğraşacaklara biz de gerekli cevapları vereceğiz ama kavga etmeden” yanıtını verdi.

Abdullah Gül Sorusuna Babacanın Cevabı

Ali Babacan, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le yeni parti konusunda ipleri kopardığına dair iddialarla ilgili şunları söyledi:

* Abdullah Gül ile çok eski dostuz. Ben siyasete girmeden önce tanıyordum. Beni siyasete davet eden kendisi. Bizim parti hazırlık çalışmalarında bize tecrübesiyle ve fikirleri ile çok destek oldu. Ama siyasi kadronun tamamı biz ve bizim arkadaşlarımızdan oluşan kişiler.

* Bu kadronun mümkün olduğunca siyaseti bilen ve siyasete yeni kazandırdığımız kişilerden oluşuyor. Listemizde göreceksiniz ki daha önce siyaset yapmamış isimler. Yüzde 30 kadın üyelerden oluşuyor. Yüzde 20’ye yakın 30 yaş altı var. Tüzüğümüze genç ve kadın kotası koyduk. Engelli kotamız var.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.