Ali Babacan DEVA’yı Tanıtıyor

Ali Babacan DEVA’yı Tanıtıyor
11.03.2020
253
A+
A-

AKP’den ayrılan eski ekonomi bakanı Ali Babacan tarafından kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi DEVA’nın tanıtımı Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde yapılıyor. 2001 yılında AKP’nin kurulduğu otel olan Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nin seçilmesi dikkat çekti.

Yeni kurulan DEVA Partisi’nin Genel Başkanı Ali Babacan, partinin adını, logosunu ve parti programını kamuoyuna tanıtıyor.

Partini sloganı: Biz hazırız!

Salona ilk gelenler su isimlerden oluştu: DEVA Partisi’ne geçince, AKP’lilerin gıyabi cenaze namazı kılmak için kampanya başlattıkları AKP’nin Rize’deki kurucu il başkanı Hasan Karal. Eski bakanlar Selma Aliye Kavaf, Nihat Ergün. Emekli korgeneral Mehmet Şanver ve eşi.

Program İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Ardından 1.5 dakikalık bir video izletildi. Videodan sonra ile Ali Babacan kürsüye çıktı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

KORKU SİYASETİ HEPİMİZİ YORDU

* Hepimizin gönlü biraz buruk. Evlatlarımızı şehit verdik. Ülkemizin her alanda sürekli zemin kaybetmesi yüreğimizi dağlıyor.

* İnsan haklarının ihlal edilmesi, özgürlüğümüzün kısıtlanması ızdırap yaratıyor. Ayrıştırcı, ötekileştirici siyaset dili toplumumuzu sürekli geriyor.

* Korku siyaseti hepimizi yordu artık. Çalışanlarımız her an işini kaybetme korkusuyla yaşıyor.

* Yatırımcımız, sanayicimiz önünü göremiyor, varolma mücadelesi veriyor. Eğitim en önemli sorun alanı olarak hâlâ önümüzde. Sağlık sistemimiz hızla bozulma sinyalleri veriyor.

ARTIK DEVA ZAMANI DİYORUZ

* Şehirlerimiz hızlı betonlaşmanın ağır yükünü kaldıramıyor. Bu ülkenin insanı son birkaç yıldır çok üzüldü, yaralandı. Herşey elinden alındı ama, bu ülkenin insanı sabretti dayandı. Artık geldik, buradayız.

Bu üzüntülerin daha da büyümesine izin vermeyeceğiz. Zaman ümitsizlik zamanı değil, Zaman Türkiye için sorumluluk alma zamanı. Türkiye için demokrasi, atılım zamanı geldi. Artık Türkiye için iyileşme zamanı geldi diyoruz. Derdinize ortak arıyorsanız, biz devayız. Derdinize hızlı çözüm arıyorsanız, biz devayız. Artık DEVA zamanı diyoruz.

Tüzük ve programımızı çok geniş katılımla, istişare ve ortak akılla hazırladık. Bu kadar geniş bir katılımla bir siyasi parti programı hazırlanması bir ilk…

* Keşke ülkede şartlar biraz daha normal olsaydı da, tüm ülkemizin genelinde bizleri aydınlatan, katkı veren arkadaşlarımızın hepsi burada olsaydı. Ama biz onları anlıyoruz. Bugünler de geçer inşallah.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.