Akşener’den Erdoğan’a Kritik Çağrı

Akşener’den Erdoğan’a Kritik Çağrı
06.03.2020
232
A+
A-

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fox Tv’de yayınlanan İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programında önemli açıklamalarda bulundu. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu: Liderler düzeyinde toplanalım!

Fox Tv’de İsmail Küçükkaya‘nın sunduğu Çalar Saat programının bugünkü konuğu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener idi. Akşener, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kritik bir çağrı yaptı. Akşener, Liderler düzeyinde toplanalım dedi.

Akşener, “Biz muhalefet olarak hiçbir konuyu sayın Erdoğan’dan veya ilgililerinden öğrenemiyoruz. mutabakat ve Suriye de olanlarla ilgili ister toplu, ister tek tek liderlerle görüşme yapması Türkiye için iyi olur” diye konuştu.

Akşener’in konuşmasından satır başları:

*Esad’ın da mutabakatın içinde olduğu görülüyor. Bahçeli Salı günü yaptığı konuşmada İdlib’deki askerlerimizi Rusların öldürdüğünü ve Putin’in özür dilemesini, Rusya’nın tazminat ödemesini istemişti. Bunu önemsemiştim. Putin sadece taziyede bulundu.

*Bugünkü şartlarda Suriye’de ne işimiz var diyemeyiz ama 10 yıl önce neden Suriye’ye gittik bunu sormalıyız. 10 yılın sonunda biz ne kazandık? 4,5 milyon sığınmacı, 40-50 milyar dolar para harcanmış.

*Bugün sınırların açılmasıyla birlikte Yunanistan, ile olan problemler ve sırf sorun haline gelmiş bir dış politika.

MECLİS’TEKİ KAVGA

*Bu bir algoritma. Sayın Erdoğan ne zaman başı sıkışsa bu bir kutuplaştırma siyaseti. Kahkahalarla şehitleri andı arkasından tepki gelince Sayın Kılıçdaroğlu’nun şehitler tepesi polemiğine getirdi sonra Sayın Kılıçdaroğlu’na hakaretlerle saldırdı.

*Sonuç itibariyle de Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri tepki verdi. Bu doğru mu? Hayır, zaten meclisin işlevsiz, saygınlığın ortadan kaldırıldığı, AK Parti Milletvekilleri dahil kimsenin kıymeti harbiyesinin bulunmadığı bir süreçteyiz. sayın Erdoğan’ın bu algoritmasının, bu dilinin sonuçları olarak bu tuzağa düşürüldü.

*O hakaretler edildi ama Sayın Kılıçdaroğlu’na edildi tepki gösterildi ve biz neyi konuşuyoruz şu anda Erdoğan’ın söyledikleri unutuldu.

“SORUŞTURMAYI BARIŞ BEY’E DEĞİL, SIZDIRANLARA AÇARDIM”

*Erdoğan’ın yerinde olsam bir sızıntı varsa gider ona dava açardım. Asıl mesele MİT’in içinden bir sızıntı var demektir. Bu sızınının bulunması gerekiyor soruşturmanın oradan başlatılması gerekiyor. Türkiye’yi yönetenler ciddiyetini kaybetti, aklını kaybetti.

Bu eğer bir suçsa, bu bir hataysa bunun menşei onu sızdıran alandır oraya bakmak lazım.

CORONA VİRÜSÜ SALGINI

*Corono virüsle ilgili bazı sorular sormuştum, sayın sağlık bakanı doğru bilgilendiriyor en küçük şeyde çıkıp bilgilendiriyor. Enfeksiyon hastalıkları alınanda hocaları topladı hakkını teslim etmemiz lazım. Türkiye’de var ama gizleniyor şüphesinin yaratılmaması lazım.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.