Gıda Perakendecileri Derneği’nden Corona açıklaması

Gıda Perakendecileri Derneği’nden Corona açıklaması
11.03.2020
263
A+
A-

Türkiye’de görülen ilk korona virüs vakasının ardından vatandaşlar panik ile marketlerden kolay stok yapabileceği gıda ürünlerini alıyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Galip Aykaç, mevcut stokların yeterli olduğunu belirtiyor. Marketlerde kolonya, ıslak mendil, el sabunu gibi ürünler ile temel ihtiyaç maddesi olan su, süt, un, yağ, şeker, makarna ve bakliyat ürünleri, bebek bezi, bebek maması gibi ürünlerde stoklar artırıldı.

Ülkemizde görülen corona virüsü vakası sonrası Türkiye’de bulunan büyük gıda marketlerinin çatı örgütü Gıda Perakendecileri Derneği (GPD), tüketicilere ürün ve hizmet tedarikinde bir sıkıntı öngörülmediğini belirtiyor.

GPD Yönetim Kurulu Başkanı Galip Aykaç, marketlerdeki ürün stoklarının yeterli olduğunu ifade ederken, “Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’nın da sözlerinde belirttiği gibi üzücü ancak korkutucu olmayan açıklama, sektör oyuncularımız tarafından sakinlikle karşılanmıştır. Virüsün Çin’de ilk tespiti, ardından diğer ülkelerde görülmesi ve vaka sayılarının artmasıyla, diğer ülkelerde yaşanan sıkıntılar göz önünde bulundurularak, ülkemizde de bir vaka ile karşılaşılması olasılığına dair önlemlerimizi almıştık” diye konuştu.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.