Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak
29.03.2020
244
A+
A-

Corona virüs ekonomik açıdan zor geçinen darboğazlıları etkilerken, zaten zorda olan emekliler, Bayram ikramiyelerini alacakları günü bekliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilerin bayram ikramiyesinin ne zaman yatacağını açıkladı.

Ekonomik olarak geçinmekte zorluk yaşayan emekliler için bayram ikramiyeleri önemli bir gelir kalemi oluşturuyor. Emekliler, bu yıl enflasyon zamlarıyla birlikte yaklaşık 2 bin 232 lira ikramiye alacak. Emekli Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak belli oldu.

2020 Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 7-11 Nisan tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı.

Yeni corona virüs tedbirleri kapsamında bayram ikramiyesi ödemelerini öne çektiklerini hatırlatan Bakan Selçuk, “Buna göre ikramiyeler 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre; 17, 18, 19 olanlar için 7 Nisan, 20, 21, 22 olanlar için 8 Nisan, 23, 24 olanlar için 9 Nisan, 25, 26 olanlar için 10 Nisan’da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan’da ödenecek” dedi.

REKLAM ALANI
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.