6 Ay Ödemesiz Kredi Kimlere Verilecek

6 Ay Ödemesiz Kredi Kimlere Verilecek
01.04.2020
519
A+
A-

Corona virüs salgını sonrası, ekonomik olarak zor duruma düşen birçok vatandaş, salgın sürecinde geçinebilmek için çare arıyor. Bazı bankalar tarafından yayınlanan 6 ay ertelemeli kredi bu noktada ihtiyaç sahiplerinin ilgisini çekiyor. Peki 6 ay ertelemeli krediyi kimler alabilecek?

Corona virüs salgını sebebiyle hayat birçok yerde durma noktasına geldi. Birçok işletme kapanırken, işletmeler işçi çıkarmak zorunda kaldı. Şüphesiz corona virüsten en çok etkilenen yine dar gelirli vatandaş oldu. Hükümet tarafından açıklanan corona virüs destek paketi ise vatandaşa pek fayda sağlamıyor.

“Ekonomik İstikrar Kalkanı” olarak başlatılan program çerçevesinde bazı kamu bankaları geliri 5 bin tl altında olan vatandaşlara kredi verileceğini açıklamıştı. Bu doğrultuda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, konu ile ilgili ortak açıklama yapmıştı. Kredi başvuruları da bugün başlıyor.

6 Ay Geri Ödemesiz Kredi Taksit Oranları ve Ödeme Planı

Kredi Tutarı Toplam VadeÖdemesiz DönemTaksit Tutarı
10.000 TL36 Ay6 Ay376 TL
7500 TL36 Ay6 Ay282 TL
5000 TL36 Ay6 Ay188 TL

Vatandaşlar 10 bin liraya kadar 6 ayı ödemesiz 36 aya kadar vadeli kredi çekebilecek.

İhtiyaç Desteği Finansmanı, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım tarafından ortak kriterlere göre değerlendirilecek.

Müşteriler, kampanyaya katılan tüm kamu bankalarından veya kamu katılım finans kuruluşlarından yalnızca birine başvuru yapabilecek.

6 Ay Geri Ödemesiz Kredi Kimlere Verilecek

Ziraat Bankası’na yapılacak başvuruda gerekli olanlar internet sitesi üzerinden paylaşıldı. Buna göre başvuru için TC kimlik numarası, cep telefonu numarası, talep edilen kredi tutarı, taksit ödeme gün başlangıcı, hane halkı gelir bilgisi, medeni durum ve bakmakla yükümlü çocuk sayısı bilgilerin verilmesi gerekiyor.

Vakıbank’ın internet sitesinde yer alan bilgilere göre ise aralarında birer boşluk bırakarak DESTEK TCKN ve HANEGELİRI yazıp 5724’e SMS atıldığında kredi başvurusunun olumlu ya da olumsuz sonuçlandığına dair bildirim yapılıyor.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.