Üniversitelerden Corona Tatili

Üniversitelerden Corona Tatili
11.03.2020
334
A+
A-

Ülkemizde corona virüsü vakasının görülmesinin ardından üniversiteler de eğitimin devam edip etmemesi konusunda kararlar alıyor. İstanbul Kadir Has Üniversitesi, corona virüs tehlikesi sebebiyle eğitime ara verdiğini duyurdu. Bahçeşehir Üniversitesi, eğitim-öğretime online olarak devam edecek. Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) ise corona virüs tehlikesi sebebiyle üniversitelerin durumunu konuşmak için 207 üniversite rektörünü Ankara’ya Acil toplantıya çağırdı.

Corona virüs hastalığının ülkemizde görülmesi, birçok alandan kurumu etkilerken, okullar tatil olsun yönünde beklentiler vardı. Türkiye’de ilk olarak Kadir Has Üniversitesi corona virüs sebebiyle eğitim-öğretime 20 Mart 2020 tarihine kadar ara verdi.

Bahçeşehir Üniversitesi ise, eğitim-öğretimi online ortama taşıdı. Öğrenciler ve akademisyenler kampüse gelmeden evlerinden dersleri devam ettirecek.

MEF üniversitesi ise bir diğer tedbir kararı aldı. Üniversite yönetimi, bilimsel konferans ve sunumlar da dahil yurt dışına çıkışları durdurdu. Bu karar rağmen yurt dışına çıkan akademisyenler 14 gün boyunca karantinaya alınıp, kampüse girişlerine izin verilmeyecek. MEF Üniversitesi   hazırlık sınıflarında başladığı online eğitimi önümüzdeki pazartesi gününden itibaren tüm fakülteler için sağlayacak.

Yüksek Öğretim Kurumu üniversitelerin durumunu görüşmek üzere bu akşam 18.00’da Ankara’da toplanıyor. Üniversitelerin tamamında ne yapılacağı Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç ve 207 üniversite rektörünün ortak kararıyla kesinleşecek. Tüm üniversitelerin tatil edilmesi bekleniyor.

Öte yandan Sağlık Bakanlığı’yla görüşmelere devam eden 18 milyon öğrencinin okuduğu Milli Eğitim Bakanlığı’nın ise 6-10 Nisan 2020’de yapılması önceden planlanan 2’inci ara tatilin bu aya alınmasının planlandığı öğrenildi.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.